NASA/ Ndryshojnë shenjat e horoskopit, bëhen 13
Nasa pas 2000 vitesh ka ndryshuar Shenjat e Yjeve. Ky ndryshim bëhet i ditur të ketë ndodhur për shkak të lëkundjes së tokës nga forca gravitacionale mes hënës dhe diellit në dy mijë vitet e fundit.

Duke qënë se qielli tashmë është ndryshe nga sa astrologët e lashtë e kanë parashikuar, dhe konstalacionet prej një muaji nuk janë më të njëjtat.

Këto rezultate tregojnë që gati 86% të njerzëve kanë ndjekur horoskopin e gabuar.

Ndryshimi në horoskopin e vjetër është zbulimi i një shenje të re.

Shenja e Ofikusit përfaqëson një njeri që është duke kapur një gjarpër që njihet kryesisht si “Serpentarius”, mbajtësi i gjarprit. Kjo shenjë është përshtatur në shumë kultura, por në thelb mbetet e njejta.

Në mitologjinë greke Ofikusi identifikohet si “Aslcepiusi”, heroi dhe zoti i shërimit, djali i Apllos.

Në fakt, shenja e re nuk është zbulim i ri. Astrologët e lashtë babilonas e zbuluan këtë konstalacion të trembëdhjetë.

VIRTYTET E OFIKUSIT:
Nëse keni lindur ndërmjet 29 Nëtorit dhe 17 Dhjetorit i përkisni atij. Ja karakteristikat:
Kërkues i paqes dhe harmonisë
Poetik
Kërkues i edukumit dhe zgjuarsisë
Intuitivë
Ka armiq sekretë në familje
Pëlqen të veshësh ngjyra vibruese
Përfiton ndere nga autoritetet
Tërhiqni fat për vete dhe të tjerët

Ja horoskopi i ri:
Bricjapi 20 Janar- 16 Shkurt
Ujori 16 Shkurt – 11 Mars
Peshqit 11 Mars- 18 Prill
Dashi 18 Prill- 13 Maj
Demi 13 Maj- 21 Qershor
Binjakët 21 Qershor-20 Korrik
Gaforrja 20 Korrik- 10 Gusht
Luani 10 Gusht-16 Shtator
Virgjëresha 16 Shtator-30 Tetor
Peshorja 30 Tetor-23 Nëntor
Akrepi 23-29 Nëntor
Ofikusi 29 Nëntor- 17 Dhjetor
Shigjetari 17 Dhjetor- 20 Janar


Shtuar më 03/09/2016, ora 16:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori