NASA: Këto fotografi dëshmojnë se ndryshimet klimatike janë reale (FOTO LAJM)

Disa foto të publikuara së fundmi nga NASA dëshmojnë se planeti ynë më të vërtetë ka pësuar ndryshime drastike nga ndryshimi i kushteve klimatike.

Sipas NASA-s ka faktorë të ndryshëm që po sjellin këtë ndryshim, por një ndër elementet kryesorët është ndotja, shkruan “Observer” .

Në fotot që shfaqin në mënyrë të qartë gjendjen kritike të situatash shfaqen masive me akuj qe po shkrijnë dita ditës, liqene dhe lumenj të tharë etj. /albeu.com/

Shtuar më 26/01/2017, ora 20:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori