NASA: Ja pse nuk erdhi fundi i botës (VIDEO)
Pëlqej
Agjencia amerikane NASA publikoi në Youtube një video-xhirim të titulluar "Pse nuk erdhi fundi i botës" me qëllim sqarimin e thashethemeve rreth 21 dhjetorit.

Studiuesit thonë se thashethemet në rrjetet sociale dhe në internet se sot do të jetë fundi i botës kanë dalë nga interpretimi jo i drejtë i kalendarit të Majave, i cili përfundon më datën 21 dhjetor 2012.

"Ky është vetëm fundi i një cikli dhe fillimi i një të riu. Është njëjtë si 31 dhjetori, kalendari nuk përfundon, por fillon viti i ri me kalendar të ri nga 1 janari", deklaroi Don Jomas, udhëheqësi i programit të NASA-s për hulumtimin e objekteve kozmike, të cilat janë afër Tokës, njofton MIA.

Sipas historisë, së publikuar në Internet, planeti i madh Niburu po afrohet drejt Tokës dhe ai do të jetë shkaku për apokalipsin.

"Nëse kjo me të vërtetë do të ishte kështu, ne që para shumë kohësh do ta shihnim atë planet, nëse në njëfarë mënyre do të ishte i fshehur do ta ndjenim ndikimin e tij mbi planetët e tjera. Mijëra astronomë, të cilët vazhdimisht e vëzhgojnë qiellin asnjëherë nuk e kanë parë atë planet", theksoi Jomans.


Shtuar më 21/12/2012, ora 14:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori