Në këtë vend dhëmbët e shtrembëruara quhen simbol i bukurisë
Pëlqej
Bukuria është diçka shumë relative dhe në vende të ndryshme të botës konsiderohet në mënyra të ndryshme.

Nëse në Shqipëri të kesh dhëmbë të shtrëmbër është një problem shumë i madh estetik, por në japoni ato quhen bukuri e vërtetë dhe natyrale.

E çuditshme! Në artikull do të gjeni dhe 4 rregulla të çuditshme mbi bukurinë nëpër vende të ndryshme të botës.

1. Duart janë burimi më i madh i mikrobeve në shtëpi

2. pothuajse 40 përqind e të rriturve në Afrikë janë analfabet.

3. Në çdo moment, diku në tokë ndodhin rreth 18 mijë bubullima.

4. Fluturimi më i shkurtër në botë me aeroplan, zgjat 1 minutë e 14 sekonda dhe është kryer prej Vestreja dhe Papa Vestreja të Skocisë.

5. Të gjithë e dimë se dhëmbët e drejtë janë sinonim i bukurisë, nuk ka rëndësi se kjo tingëllo çuditshëm por në Japoni dhëmbët e shtrembër konsiderohen si idealja e bukurisë!/albeu.com/
Shtuar më 12/01/2017, ora 10:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori