Mrekullia e "Portës së Ferrit" (FOTO LAJM)

Përmes fotove ju keni mundësi që të shikoni një ndër gropat më të veccanta në botë. Ajo njihet ndryshe me emrin "Porta e ferrit", dhe ndodhet në shkretëtirën e Karakumit.

Gropa ka përmasat e një fushe futbolli, që digjet pa ndërprerje që nga viti 1971. /albeu.com/

Shtuar më 19/06/2016, ora 16:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori