Mos vallë sekreti i jetëgjatësisë së Mbretëreshës është buka me marmalatë?
Është 94 vjeçe dhe është në gjendje të mirë si fizike ashtu dhe mendore.

Të gjithë pyesin mos vallë sekrei i jetëgjatësisë së mbretëreshës Elisabetë duhet kërkuar tek mënyra sesi ushqehet dhe gatimi i shefit të saj personal.

Ajo ha rregullisht katër vakte në ditë, pa anashkaluar kurrë asnjërin.

Shefi mbretëror Darren McGrady tregon se monarkja e nis ditën me caj, biskota e drithëra. Dreka është gjithmonë ose peshk në zgarë me spinaq dhe kunguj, ose sallatë dhe pulë po zgare. E vetmja ditë që konsumon patate të skuqura është e premtja, ndersa nuk heq dore pasdite nga paninet me marmalate.
Shtuar më 28/09/2020, ora 17:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori