Mos u gënjeni nga pamja e jashtme e kësaj shtëpie, shikojeni nga brenda (FOTO LAJM)

Në pamjen nga jashtë mund të ju duket shumë e vogël, por kjo shtëpi është e mrekullueshme brenda, shkruan Albeu.com

Kjo shtëpi e vogël është edhe më e bukur në brendësi sesa në pjesën e jashtme.

Ka qenë një goditje e madhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për vite të tëra, e ashtuquajtura shtëpi levizëse.

Filloi si një lloj ndryshimi ndaj krizës ekonomike dhe shtëpive luksoze që dukej se po bëheshin gjithnjë e më të mëdha.

Ndërmjet një grupi të njerëzve, u shfaq nevoja për ta parë jetën ndryshe, më thjeshtë dhe me shtëpi më të vogla, me më pak pasuri dhe më të qëndrueshme.

Të jesh një pronar shtëpie të madhe nuk është më aq e zakonshme sa më parë dhe në vitin 2008, menjëherë pas fillimit të krizës, u ndërtuan shtëpitë e para të vogla.

Një shtëpi e vogël është një shtëpi e pajisur plotësisht jo më shumë se 30 metra katror. Është ndërtuar në një mënyrë të qëndrueshme dhe ka për qëllim të jetë e banueshme.

Kjo tingëllon pak klaustrofobik; një shtëpi e tërë me një hapësirë jetese prej jo më shumë se 30 m2.

Komode dhe shumë të volitshme, çfarë mund të dëshironi më shumë? Shtëpia është aktualisht në shitje, por ju duhet të jeni të gatshëm të shkoni në SHBA. /albeu.com/
Shtuar më 02/03/2019, ora 16:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori