Meterologët: Po afrohet epoka e akullnajave
Analiza e diellit ka treguar se gjatë këtij viti ka rënë me shpejtësi sasia e nxehtësisë.

Për herë të parë në katër vite, dielli ka ndriçuar më zbehtë, çka ka çuar disa ekspertë të besojnë se epoka e akullit është në horizont dhe mund të godasë botën në vitin 2019.

Prania e diellit panjollë do të bëhet gjithnjë e më i rregullt, çka do të thotë se aktiviteti diellor ka pësuar rënie të madhe.

Aktiviteti i dobët diellor për një periudhë kohe është e sigurt se do të ketë ndikim në ftohjen e temperatura globale në troposferë”, tha meteorologu Paul Dorian. /albeu.com/
Shtuar më 06/10/2016, ora 20:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori