Aksident i rëndë në Lushnje, humb jetën këmbësori
Merr fund dilema, a ekziston dashuria me shikim të parë?
Kushdo është në humor për pak romancë që pas dasmës emocionuese mbretërore. E meqë jemi këtu ju kujtojmë se në intervistën e tyre të parë si çift, Harry tha se e kishte ditur që Meghan ishte “e duhura” sapo e kishte parë. Shumë e bukur apo jo? Për të qenë e vërtetë domethënë.

Disa, me misionin madhor për të thyer zemrat e mijëra njerëzve shkuan dhe ndërmorën një studim, për të na treguar se jo, dashuria me shikim të parë nuk ekziston. Quajeni ç’të doni, vetëm dashuri jo.

Studimi i publikuar në gazetën “Personal Relationships” u krye mbi 396 studentë gjermanë dhe përfundimi, shkurtimisht, qe ky: e ashtëquajtura dashuri me shikim të parë në fakt është veçse tërheqje fizike, asgjë më shumë. Ose personi në fjalë ju ngjall kujtime apo ju përngjason me dikë në të shkuarën. Qartë tani?

Gjithsesi për të gjithë romantikët atje tej, ju themi se sado të mundohen, numrat, shifrat dhe shkenca nuk munden kurrsesi të flasin për dashurinë.
Shtuar më 01/07/2018, ora 21:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori