Merkuri treni me i shpejte ne bote
Albeu.com
Treni i supershpejtë Mercury do të jetë treni i parë me dy kate dhe me një supershpejtësi që do të operojë në Britani. Projektuesit anglezë të Priestmangoode kanë zbuluar me ne fund projektin e tyre: një tren i shpejtë që nuk mendon vetëm të asgjësojë kilometrat duke respektuar mjedisin, por edhe komod e elegant nga brenda. Treni është 400 metra i gjatë, me dy kate dhe i aftë për të prekur 360 kilometra në orë të shpejtësisë maksimale dhe me një rëndësi jetike për aerodinamikën.
Shtuar më 20/07/2010, ora 09:52
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori