Merkel humb ekuilibrin në podium (FOTO LAJM)

Gjatë një konference të partisë CDU, kancelarja gjermane Angela Merkel është penguar. Kancelarja ishte duke zbritur shkallët e skenës në një event të organizuar në qytetin Karlsruhe, kur papritur humbi ekuilibrin.

Fotoja tregojnë se si Merkel hap duart duke u përpjekur të ruajë balancën ndërkohë që kryeministrii Bavarisë, Horst Seehofer, i ofron ndihmë.

Më pas ajo ngre dorën për ta sinjalizuar se është mirë dhe se nuk ka nevojë për ndihmë. Incidenti ndodhi pak momente pasi Seehofer mbajti fjalimin e tij në kongresin e përvitshëm federal. /albeu.com/
Shtuar më 16/12/2015, ora 17:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori