Me plumb në qafë, snajperi hero lufton me armikun për 90 minuta (FOTO LAJM)

Një snajper i ushtrisë amerikane mbijetoi mrekullisht pasi u qëllua në qafë dhe vazhdoi duke luftuar me armikun për 90 minuta.

Korrespondenti i Lance Simon Moloney tha se ai ishte gati të vdiste pasi një plumb e goditi atë në fyt gjatë një sulmi me armë zjarri në Afganistan në vitin 2013 gjatë Operacionit Herrick, përcjell albeu.com

Ai tha se kaloi 10 minuta duke u përgatitur për vdekjen derisa një mjek mbërtheu gjakderdhjen dhe e stabilizoi.

Minuta më vonë, ai u kthye duke ndihmuarshpëtimin e shokëve të tij.

Ai u nderua për guximin e tij duke ndihmuarshpëtimin e shokëve duke shtypur snajperët e armikut. /albeu.com/

Shtuar më 29/03/2018, ora 16:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori