Mbreti më i pazakontë në botë, jeton në një kështjellë rëre (FOTO LAJM)

Prej 22 vitet e fundit Marcio Mizael Matolias, 44 vjeçar, ka jetuar brenda kështjellës së tij të rërës rrethuar nga libra dhe shtiza peshkimi në plazhin e Barra da Tijuca në Rio de Janeiro të Brazilit.

Fqinjët dhe miqtë e quajnë "Mbreti", përcjell albeu.com

Ai gjithashtu e ujit kështjellën e tij për të siguruar që ajo të mos rrëzohet.

Matiolas thotë se nuk mund të imagjinojë ndonjë jetë tjetër.

"Unë u rrita në Gjirin e Guanabara (pranë Rio) dhe kam jetuar gjithmonë në plazh. Njerëzit paguajnë shuma marramendëse për të jetuar para detit, por unë nuk paguaj asnjë faturë dhe nuk kam një jetë të mirë",tha ai.

Shtëpia e tij e vogël është jasht standardeve të familjes mbretërore por ka një pamje madhështore të plazhit.

Hapësira është e kufizuar për "monarkun" e vetëm dhe pa fëmijë, por ai ende ka hapësirë ​​të mjaftueshme për të kënaqur pasionin e tij për librat.

"Rëra mban të gjithë nxehtësinë, kështu që nganjëherë natën nuk mund të fle këtu, e kaloj natën në shtëpinë e një shoku", tha ai. /albeu.com/


Shtuar më 21/01/2018, ora 09:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori