Mbi 80% ulje në të gjitha dyqanet... jo në Shqipëri!
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Ndryshe nga se ndodh në Shqipëri në vendet perëndimore këto ditë kanë nisur uljet e çmimeve për produktet. Në Angli sot kanë mbajtur radhë me mijë njerëz për të përfituar nga uljet e çmimeve që shkojnë deri më shumë 80%.

Njerëzit kanë nisur të zënë radhë që në orën 11 të darkës për të pritur hapjen e dyqanit në 9 të mëngjesit.

Në rrugën Oxford – shkruan Daily Mail – ishin mbledhur 2 mijë njerëz ndërsa 250 roje sigurie ishin të gatshëm që të siguronin mbarëvajtjen.

Tabloidi tjetër britanik The Sun raporton se deri në javën e tretë të janarit të vitit 2012 pritet që konsumatorët të shpenzojnë deri në 22.8 miliard paund – 338 milion më shumë se vitin e kaluar.

5.6 milion makina do të vihen në lëvizje për të “gjuajtur” ofertat më të mira të sezonit.

Po qytetarët shqiptarë? Vështirë të ndryshoi koncepti... do na duhet përsëri të vuajmë pasojat e një sistemit tregtar gati monopol, pra mos prisni ulje të çmimeve. /albeu.com/
Shtuar më 26/12/2011, ora 14:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian