Mbi 80% ulje nė tė gjitha dyqanet... jo nė Shqipėri!
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Ndryshe nga se ndodh nė Shqipėri nė vendet perėndimore kėto ditė kanė nisur uljet e ēmimeve pėr produktet. Nė Angli sot kanė mbajtur radhė me mijė njerėz pėr tė pėrfituar nga uljet e ēmimeve qė shkojnė deri mė shumė 80%.

Njerėzit kanė nisur tė zėnė radhė qė nė orėn 11 tė darkės pėr tė pritur hapjen e dyqanit nė 9 tė mėngjesit.

Nė rrugėn Oxford – shkruan Daily Mail – ishin mbledhur 2 mijė njerėz ndėrsa 250 roje sigurie ishin tė gatshėm qė tė siguronin mbarėvajtjen.

Tabloidi tjetėr britanik The Sun raporton se deri nė javėn e tretė tė janarit tė vitit 2012 pritet qė konsumatorėt tė shpenzojnė deri nė 22.8 miliard paund – 338 milion mė shumė se vitin e kaluar.

5.6 milion makina do tė vihen nė lėvizje pėr tė “gjuajtur” ofertat mė tė mira tė sezonit.

Po qytetarėt shqiptarė? Vėshtirė tė ndryshoi koncepti... do na duhet pėrsėri tė vuajmė pasojat e njė sistemit tregtar gati monopol, pra mos prisni ulje tė ēmimeve. /albeu.com/
Shtuar më 26/12/2011, ora 14:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.