Marihuana po ndikon negativisht në të ardhmen e planetit
Marihuana është një ndër bimët që thith më shumë energji në Planet dhe nga studimet e fundit po shihet si një rrezik për planetin.

Duke qënë se ka një rol të rëndësishëm në thithjen e energjisë, marihuana mund të ndikojë negativisht në klimë.

Një raport i ri nga policia e institutit të hulumtimeve për energjinë e pastër, ka zbuluar se rritja dhe kultivimi i marihuanës përbën një për qind të përdorimit të energjisë në shtetet si Colorado dhe Washington./albeu.com/
Shtuar më 07/10/2016, ora 11:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori