Makinat me hidrogjen e ardhmja e automjeteve (FOTO)

Audi
Kohët e fundit, prodhuesit e makinave po orientohen gjithmonë e më shumë drejt zhvillimit të makinave me hidrogjen.

Jo të gjithë njerëzit janë njohur me këtë hap të ri të teknologjisë dhe aktualisht, vetëm në Kaliforni ka stacione për furnizimin e makinave me hidrogjen, shkruan TCH

Toyota dhe Honda janë kompanitë e vetme që e kanë hedhur në treg modelin e tyre të makinave me hidrogjen, ndërkohë që shumë prodhues janë duke punuar që të kenë në treg modelin përkatës, brenda 5 viteve të ardhshme.

Aktualisht kemi 10 modele të makinave me hidrogjen që po zhvillohen nga prodhuesit e makinave.
Shtuar më 22/05/2017, ora 14:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori