Makina me 90 km/ h, por shoferi ia këput gjumit (VIDEO)


Makina ishte me një shpejtësi 90 kilometra/ orë, megjithatë shoferi dhe pasagjeri i saj ishin një gjumë të thellë duke mos e vrarë mendjen se ndodheshin në një automjet me shpejtësi.

Videoja ka bërë xhiron e rrjetit, ndërsa më pas u zbulua se bëhet fjalë për një makina Tesla S, e cila me pilotin e saj automatik arrin të vazhdojë udhëtimin vetë duke rregulluar shpejtësinë sipas shenjave të trafikut rrugor edhe nëse shoferi ia fut gjumit, raporton Albeu.com.

Sa shumë ka përparuar teknologjia!
Shtuar më 12/09/2019, ora 10:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori