Mahnituni, kjo është “kështjella mbi re” që po habit botën

Historia e saj është po aq mistike sa edhe pamja e saj.
Kjo vilë e quajtur “Kështjella mbi re” është ndërtuar në vitin 1580.

Ajo ka lidhje me të ashtuquajturit shogunë dhe ofron një pamje të rrallë.

Gjendet në qytetin e Ono në provincën Fukui, Japoni.

Për shkak të lartësisë ajo mbulohet nga retë shpesh herë.

U ndërtua nga Kanamori Nagachika, një ndër shogunët e perandorisë japoneze në shekullin e 16-të.
Shtuar më 24/07/2018, ora 22:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori