Mahanakhon, qiell gërvishtësja më e lartë se kulla Eiffel
Mahankhon është qiell gërvishtësja më e lartë në Bangkok të Tailandës.

Ajo mbetet si një ndër ndërtesat më spektakolare por në pamje të parë duket sikur asaj i mungojnë disa pjesë por në fakt ajo është e projektuar e tillë.

Ajo është projektuar nga firma e ndërtimit ndërkombëtare Buro Ole Scheeren.

E vendosur në fushën e biznesit në qendër të kryeqytetit ajo duket e mahnitshme. 314 metra e lartë dhe plot 77 kate, më e lartë se kulla Eifel ajo është ndërtesa më e lartë në Tailandë./albeu.com/
Shtuar më 02/09/2016, ora 09:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori