“Lufta e Parë Botërore me ngjyra” (FOTO-LAJM)

Një libër me foto me ngjyra të realizuara gjatë Luftës së Parë Botërore është publikuar së fundmi, i titulluar “Lufta e Parë Botërore me Ngjyra”. Fotot janë realizuar nga një grup i vogël fotografësh, që në atë kohë po eksperimentonin teknologjinë autokrom.

Fotot janë mbledhur në arkivat e Europës, SHBA dhe në Australi. /albeu.com/
Shtuar më 21/08/2014, ora 12:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori