Luani vs. derri i egër, cili fiton? (FOTO LAJM)

Më sipër mund të shihni momentin kur një derr i egër afrikan doli ballë për ballë me një luan dhe u kthye në gjahun e tij.

Fotot e mrekullueshme tregojnë forcën e jashtëzakonshme të luanit që për pak sekonda mposht derrin e egër.

Pamjet janë kapur në Afrikën e Jugut nga fotografja Trix Jonker. /tch/
Shtuar më 18/05/2019, ora 15:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori