Londra përgatitet për "qytetin e së ardhmes" (FOTO-LAJM)

Në Londër pritet të ndërtohet “Qyteti në qiell”, bëhet fjalë për nje projekt ambicioz i nje ndertese te larte e te madhe qe mund të strehoje mijëra njerëz, me shkolla, zyra, dyqane dhe madje edhe parqe te gjelberuara.

Projekti “Qyteti pafund‘ do të realizohet ne një rrokaqiell gjigand prej 300 metra ndertese me ekosistemin e tij të plotë. Ndërtimi do të përbëhet nga zyrat e biznesit, pazareve, argëtimit dhe zonat e banuara, duke përfshire dhe planet për parqe ‘të mëdha’ dhe teknologji që kanë për qëllim reduktimin e ndikimit mjedisor dhe rritjen e qëndrueshmërisë. /albeu.com/
Shtuar më 27/08/2014, ora 13:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori