Edi Rama paguan 21 persona për menaxhimin e Facebook-ut
Liqeni ngjyrë rozë më i veçantë në botë (FOTO LAJM)

Pëlqej
Liqeni i Middletonit në Australinë Përëndimore është nga më të veçantit në botë, pasi është i gjithi me ngjyrë rozë.

Arsyeja se pse e ka këtë ngjyrë është se në këtë hapësurë ka alga sonicale dhe halobaktere rozë.

Liqeni është 600 metra i gjatë, 250 metra i gjerë i shtrirë i tërë në një sipërfaqe pylli.

Liqeni konsiderohet çudi natyrore dhe është shumë i vizituar nga turistët. /albeu.com/
Shtuar më 13/03/2018, ora 14:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori