Lind foshnja me zemrën jashtë gjoksit (VIDEO)
Kur Caitlin Veitz bëri një kontroll rutinë kur ishte 20 javëshe, ajo dhe burri i saj Brian prisnin të kuptonin nëse fëmija i tyre ishte një djalë apo vajzë.

Por në vend të kësaj atyre iu dha lajm tronditës, zemra e vogël e vajzës së tyre po rritej jashtë gjoksit të saj.

Ajo kishte një defekt të rrallë kongjenital në zemër (CHD),ectopia cordis, që ndikon vetëm një në çdo 100,000 foshnje.

Edhe pse kanceri i gjakut është defekti më i shpeshtë i lindjeve që ndodhin në çdo 1,000 lindje, cordis ektopike është forma më e rrallë dhe vdekjeprurëse- 95% të foshnjave vdesin brenda javës së parë të lindjes. /albeu.com/
Shtuar më 02/10/2017, ora 18:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori