Lind bebja më e madhe në botë (FOTO LAJM)

Një grua në SHBA ka lindur një foshnje me një peshë prej 5.8 kg.

Foshnja që quhet Carleigh, u detyrua të dalë jashtë barkut të nënës me një prerje cezariane dhe tashmë është në gjendje mjaft të mirë dhe i bën të gjitha gjëra që i bëjnë foshnjat e tjera.

“Kur mjekët e hoqën foshnjën nga unë, i dëgjova të gjithë duke qeshur dhe njëheresh edhe të emocionuar”, tha nëna e foshnjës.

Foshnja ishte aq e madhe dhe e rëndë sa prisnin që ky çift të kishte fëmijë binjak. /albeu.com/
Shtuar më 08/06/2017, ora 23:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori