Lideri i Koresë Veriore thyen këmbët nga ngrënia e djathit? (FOTO LAJM)

Për shkak të peshës e cila ka shkuar në 120 kg, lideri i Koresë Veriore Kim Jong Un ka thyer kyçet e të dyja këmbëve. Pak ditë më parë mediat raportuan se mbipesha e tij kishe ardhur dhe për shkak të konsumimit të ushqimit të zgjedhur, e teksa ai ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Mediat shkruajnë se tashmë Kim ndodhet në spital, pas disa ndërhyrjeve kirurgjikale. Një burim ka bërë të ditur se 31-vjeçari ndodhet në spital ku është duke u ruajtur nga ekipi i tij i mbrojtjes së afërt. Edhe më herët mediat kanë bërë të ditur se arsyeja kryesore e shëndoshjes së diktatorit koreanoverior është djathi “Emmental” që ai konsumon. /albeu.com/
Shtuar më 01/10/2014, ora 15:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori