Ky tas çaji u shit 40 000 paund për këtë arsye (FOTO LAJM)

Një turist britanik nuk do ta kishte menduar kurrë se duke blerë kundrejt 20 paundve një tas çaji 300 vjeçar në vitin 1980 në Kinë do të kishte investuar për 40 000 paund 30 vite më vonë.

Tasi i çajit daton 300 vjet më parë dhe i përkiste Perandorit Yongzheng, transmeton Albeu.com.

Britaniku e bleu atë nga një koleksionist kinez kundrejt 20 paundve, ndërsa kur e nxorri sëfundmi në ankand arriti të mbledhë plot 40 000 paund.

Tasi i çajit u ble nga një miliarder kinez duke e rikthyer në vendin e origjinës tasin pas 30 vitesh. /albeu.com/
Shtuar më 18/05/2019, ora 14:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori