Ky semafor nuk merret vesh (VIDEO)
Semafori që shikoni në video cilësohet nga punonjësit e policisë kineze si një nga semaforët më të çrregullt në botë pasi ai jep 14 sinjale të ndryshme.


Semafori ndodhet në një kryqyzim rrugësh në zonën turistike Jangren Ji në Çongkvingu në Kinë. Personat që duan

“Ky semafor shërben vetëm për dekor, meqë pa të udhëkryqi do të dukej i zbrazët, dhe kur bie erresira të gjitha dritat e semaforit duken mjaft bukur, por shoferët duhet t’i injorojnë”, citohet polici i trafikut. /albeu.com/
Shtuar më 18/02/2013, ora 15:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori