Ky plazh i qelqtë në Rusi ka një histori të frikshme (FOTO LAJM)

Pëlqej
Janë miliona copa të rrumbullakosura prej xhami që e bëjnë plazhin Ussuri pranë Vladivostokut, në lindje të Rusisë, si një vend të rrallë e magjepsës.

Është një plazh i krijuar nga një pandjeshmëri njerëzore ndaj natyrës.

Në kohën e Bashkimit Sovjetik, kjo plazh shërbeu si një depo mbeturinash qelqi, qeramike dhe porcelani, përcjell Tema.

Por për vite me radhë, deti e shndërroi atë masë në guralecë me ngjyrë dhe plasi nga një landfill, nisi të marrë pamjen një vendi të çuditshëm e tërheqës.

Ky plazh është sot ndër më popullorët në Rusi, për banorët vendas dhe turistët.
Shtuar më 19/08/2018, ora 16:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori