E FUNDIT/ Ndërron jetë aktori i njohur i humorit, Fadil Hasa
Ky është sistemi i shkallëve elektronike më i gjatë në botë (VIDEO)
Eksplorimi i qendrës tregtare të Hong Kongut në këmbë mund të jetë mjaft sfidë.

Por në fakt për këtë problem është gjetur një zgjidhje duke ndërtuar një zinxhir prej 800 metrash shkallë lëvizëse që janë quajtur sistemi më i gjatë i shkallëve elektronike në botë.

Me një kosto prej 30 milionë dollarë janë hapur për njerëzit në vitin 1993 dhe u kanë shërbyer 78,000 këmbësorëve çdo ditë. /albeu.com/
Shtuar më 13/09/2017, ora 16:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori