Ky çift po thyen rrjetet sociale, ja përse (FOTO LAJM)

Jetëgjatësia e një marrëdhënie në cift varet nga disa faktorë, ku mosha luan një rol të rëndësishëm.

Por në kohën e sotme, në krahasim me një një dekadë të kaluar, koncepti për faktorët ndikues ka pësuar ndryshime.

I tillë është edhe koncepti për faktorin "moshë", përcjell albeu.com.

Ka çifte ku diferenca në moshë mes partnerëve është mjaft e vogël, pothuajse partnerët janë moshataë, ka cifte që realisht janë moshatarë.

Vec këtyre nuk bëjnë përjashtim ciftet me diferencë moshe, ku partneri mashkull është më i madh se partnerja e tij dhe anasjelltas.

Polemika të shumta po ndahen në internet mbi marrëdhënien Milind Soman një aktor indian mosha e të cilit sipas mediave vendase është 52-vjeçare me një vajze e cila është rreth 18 vjece.

Soman poston vazhdimisht selfie të shumta me të dashurën e tij në Instagram dhe kjo gjë ka tërhequr vëmendjen e njerëzve.

Por, pas fotove selfie, një argument po ndizet në mediat sociale.

Pse ky "trend"?

Si ka mundësi që një femër zgjedh të krijojë një marrëdhënie dashurie, martesore me një mashkull më të ri se vetja? /albeu.com/

Shtuar më 07/11/2017, ora 17:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori