Këto janë organizatat mafioze më famëkeqe në botë. Ka edhe shqiptarë (FOTO LAJM)

10. Mafia Shqiptare
Kjo mafie kontrollon pjesën më të madhe të krimit të organizuar në Shqipëri dhe Europë. Ata kanë një strukturë shumë e organizuar dhe të ngurtë të sistemit të tyre. Kanë në fokus trafikun e drogës, trafikimit të qenieve njerëzore. Ata janë të shpejtë dhe të dhunshëm dhe janë identifikuar si tregtëtarët më të mëdhej të heroinës në Evropë.

Sipas Hollywood, krimi i organizuar është shumë më tepër se ekonomia e paligjshme globale.

Krimi i organizuar përfshin industrinë e trafikimit të drogës, trafikimit të qenieve njerëzore, kontrabandës me emigrantët, armëve të paligjshme, të burimeve natyrore (si diamante), tregtia e paligjshme në kafshë të egra, shitja e barnave mashtruese, si dhe krimi kibernetik.

Por, ku dhe kush janë mafia më famëkeqe në botë?
/albeu.com/
Shtuar më 23/10/2016, ora 12:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori