Kur zjarri, abuzimi dhe sëmundja të ndryshon pamjen përgjithmonë (FOTO LAJM)

Zbulimi i papërsosmërive mund të jetë frikësuese në një shoqëri të fiksuar me filtra të fotografive dhe mediat sociale.

Por këta burra dhe gra janë zhveshur për të shfaqur plagët e tyre në një përpjekje për të sfiduar idenë tonë se çfarë do të thotë të jesh "e bukur", përcjell albeu.com

Duke folur për FEMAIL, fotografja nga Londra Sophie Mayenne shpjegoi se ajo nisi projektin e saj "Behind The Scars" për t'u dhënë njerëzve një shans për të ndarë historitë prapa plagëve të tyre dhe se si ata mësuan t'i përqafonin.

Sophie tha: "Si fotografe unë kam qenë gjithmonë e interesuar në atë që shoqëria e percepton si të metë".

Çdo person ka paraqitur ka një histori personale me të cilën ka jetuar dhe ka fuqizuar veten. /albeu.com/


Shtuar më 14/01/2018, ora 09:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori