Kur të do fati, ky burrë gjeti një gjë shumë të çmuar (FOTO LAJM)

Billy Vaughan ka mbetur i kënaqur pasi atij duket se i ka “buzëqeshur fati”.

54 vjeçari zbuloi një varëse ari 22 karat në një fushë pranë qytetit të tij të lindjes Whitehaven.

Varësja i përket epokës së bronzit dhe pesha e saj prej 300 gram ar të pastër dhe vlen mijera euro.

Qaforet prej ari perdoreshin si stoli përreth qafës ose kyçit të dorës për të shfaqur pasuri dhe status të lartë. /albeu.com/
Shtuar më 21/10/2019, ora 14:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori