Kur mosha është thjesht një numër (FOTO LAJM)

Për njerëzit të cilët kërkojnë që të jetojnë jetën, pa u justifikuar që është vonë kur kalon një moshë e caktuar. Përmes fotove do të shikoni një 97-vjeçarja që shikoni në foto, tregon se të bërit joga nuk ka kufizime moshe.

Tao-Porchon Lynch lindi në Indi, dhe filloi të praktikonte jogan kur ishte 8-vjeçe. Babai i saj ishte indian ndërsa mamaja franceze
97-vjeçarja tani jeton në Neë York, ku zgjohet në orën 5 të mëngjesit për t’i mësuar jogan studentëve të saj të moshave të ndryshme.

Ajo thotë se joga është bashkimi i mendjes, trupit dhe shpirtit. "Është si natyra, çdo gjë reciklohet vazhdimisht. Kam zbuluar se mund ta shëroj veten nëse bëj çfarë bën natyra. Më ka larguar gjithmonë stresin dhe më ka ndihmuar t’i kaloj krizat", shprehet 97-vjeçarja. /albeu.com/

Shtuar më 07/06/2016, ora 17:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori