Kur çmenduria kalon kufijtë, kinezja injekton lëngje frutash në gjak
Një grua në Kinën Qëndrore pothuajse humbi jetën pas injektimit të lëngut të më shumë se 20 llojeve të frutave direkt në venat e saj.

Gruaja 51-vjeçare, e ashtuquajtur Zeng, ishte duke ndjekur një ilaç popullor për të përmirësuar shëndetin e saj dhe mendoi të marrë më shpejt ushqyesit në fruta në këtë mënyrë, njoftuan mediet kineze.

Menjëherë pas kësaj, ajo zhvilloi një temperaturë dhe kruarje lëkure dhe u dërgua në spital në Chenzhou, provincën Hunan.

Në fillim ajo injoroi simptomat. Ajo shkoi në spitalin e qarkut pasi burri i saj i tronditur mësoi se ajo kishte marrë infuzion, sipas ‘Xiaoxiang Morning News’.

Stafi i spitalit pastaj e transferoi atë në Spitalin Affiliated të Universitetit Xiangnan, ku ajo u pranua në kujdesin intensiv.

Mjeku Liu Jianxiu u tha gazetarëve se gruaja vuajti nga një infeksion i rëndë dhe dëmtimi i zemrës, veshkave dhe mëlçisë.

Ajo ishte në rrezik të humbte jetën nga dështimi i shumë organeve dhe sepsës, shtoi Dr Liu.

Pas pesë ditëve të trajtimit emergjent, gjendja shëndetësore e Zeng u përmirësua.
Shtuar më 24/03/2019, ora 10:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori