Shifra të frikshme viktimash: 21 humbje jete e 780 raste të reja
Kujdes nga janari, vjen dita më e trishtueshme e vitit
Pas atmosferës së bujshme të festave dhe fundit të një viti me gjithë sukseset ose dështimet e tij, janari vjen si një muaj i zymtë, i trishtueshëm dhe shumë pesimist.

Pikërisht në këtë muaj ndodh edhe fenomeni i Hënës Blu, ditëe cila quhet ndryshe edhe "dita më e dëshpëruar e vitit".

E Hëna Blu zakonisht bie të hënën e tretë të janarit çdo vit. Këtë vit ajo do të shënohet të hënën, më 15 janar.

Ekspertët e këshillimit sugjerojnë që në këtë ditë njerëzit të vishen me ngjyra të ndritshme ose të dëgjojnë muzikë të gëzuar, për ta bërë sadopak këtë ditë më të gëzueshme për ta. /albeu.com/
Shtuar më 14/01/2018, ora 19:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori