Kujdes me fëmijët! Pas “Balenës Blu” fillon të qarkullojë sfida vdekjeprurëse (VIDEO)
Pëlqej
Shtetet e Bashkuara ka filluar të qarkullojë një lojë e re vdekjeprurëse, dhe është vetëm çështje kohe kur do të bëhet “trend” edhe në Evropë.

Kjo sfidë vdekjeprurëse është duke u shpërndarë tek të rinjtë në masë të madhe në Shtetet e Bashkuara.

Bëhet fjalë për një sfidë ku të rinjtë i bëjnë thirrje njëri-tjetrit të lahen me ujë të nxehtë dhe më pas ta pinë me pipzë.

Por, kjo sfidë tashmë ia ka marrë jetën një vajze të vogël.

Gjatë muajit të kaluar një 8-vjeçare nga Florida ka vdekur pas katër muajve pasi piu ujë të nxehtë me pipëz, sfidë kjo që ia kishte propozuar një i afërm.

Ajo kishte djegur gojën dhe fytin si dhe kishte dëmtuar sistemin respirator.

As “pjesëmarrësit” tjerë nuk kanë kaluar më lehtë, edhe pse fatmirësisht i kanë shpëtuar vdekjes./albeu.com/

Shtuar më 11/08/2017, ora 19:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori