Kujdes! Ky gabim që bëni gjatë karikimit po ju shkatërron celularin
Pëlqej
Karikimi i celularit gjatë natës është pjesë e rutinës për secilin nga ne.

Të gjithë përdoruesit e celularëve mendojnë se është mënyra më e mirë për të realizuar me sukses këtë proces, pasi ditën është e vështirë që ta lësh për një kohë të gjatë pa përdorur telefonin.

Por a e keni menduar ndonjëherë rrezikun që mund të sjellë një fakt i tillë?!

Duhet që të bëni kujdes me këtë fakt pasi duke qëndruar për një kohë të gjatë në prizë, telefoni juaj rrit rrezikun e zjarrit.

Një tjetër element i dëmshëm për telefonin tuaj është dhe fakti se mund të prishet më shpejt bateria e tij, shkruan Sot.

Pra, nëse doni të shijoni telefonin tuaj për një kohë të gjatë, rekomandohet të mos karikohet gjatë natës. /albeu.com/
Shtuar më 26/06/2018, ora 16:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori