Kujdes, fëmijë në rrugë! (FOTO-LAJM)
Një mënyrë e veçantë për të sensibilizuar drejtuesit e automjeteve të kenë kujdes me shpejtësinë. Në Britaninë e Madhe aksidentet pranë oborreve të shkollave janë të shpeshta.Ndaj në afërsi të një shkolle në Leicester në rrugë janë vendosur disa manekinë "fëmijë". Me anë të kësaj mase synohet që kur shoferët të shikojnë manekinët të ulin shpejtësinë. Manekinët janë pikturuar me veshje dhe çanta sikurse edhe fëmijët. /albeu.com/
Shtuar më 16/09/2013, ora 14:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori