Sekuestrohen 5.2 milion euro të të fortëve të Lezhës
Ku ndryshojnë xhinset origjinale nga ato të lirat
Pëlqej
Në një pjesë të dokumentarit të bërë në Turqi, del se i njëjti material përdoret për të dyja llojet e xhinseve.

Në botë prodhohen dhe shiten miliarda xhinse në vit.

Disa prej tyre kushtojnë me qindra euro, kurse të tjera mund të blihen me vetëm dhjetë euro.

Por, cili është dallimi mes këtyre dy llojeve?

Sipas një hulumtimi të bërë, me një varg xhinsesh, del se nuk ka aspak dallim, ose është shumë i vogël.

Në një pjesë të dokumentarit të bërë në Turqi, del se i njëjti material përdoret për dy llojet e xhinseve.

Mirëpo, shtëpitë e ndryshme të modës, janë ato që kërkojnë çmime të larta nga klientët. /albeu.com/
Shtuar më 18/07/2018, ora 22:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori