Krijesat më të llahtarshme që fshehin thellësirat e deteve (FOTO LAJM)

Peshkaqenët tigër vrasin më shumë njerëz sesa balenat e bardha. Ata hanë thuajse gjithçka.
Detet janë kaq të thellë dhe kaq gjigantë saqë është thuajse e pamundur të njohim cdo gjallesë.

Por zona të tëra bregdetare mburren me faunën e tyre, për të cilat tërheqin edhe shumë turistë të huajudhëtime turistike piktoreske.

Por shpeshherë këto vende janë kthyer në një vend vdekjeje, pasi atjë në thellësi ka plot gjallesa të egra dhe vdekjeprurëse. /albeu.com/
Shtuar më 11/02/2019, ora 23:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori