Kjo teknikë mund të heqë frikën nga dentisti

Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Një dentist kishte vendosur në tavanin e ordinancës së tij një pikturë në mënyrë që t'ju heqë frikën pacientëve.

Ky dekorim për pacientët është parë në ordinancën "MyDentist" në Rugeley, Staffordshire.

Piktura është vendosur në tavan, saktësisht mbi karrigen ku ulen pacientët, transmeton Koha.net. Ajo, pacientëve u jep një pamje të përsosur për të filluar kërkimin para procedurës së mjekimit. Piktura quhet “Fairground”.

Kjo teknikë është zbuluar në uebfaqen “Reddit”. Megjithatë, argëtim i tillë mund të jetë më i popullarizuar sesa mund të imagjinojmë.
Shtuar më 21/04/2017, ora 15:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së

Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së