Kjo është fjala që danezët përdorin për të ulur stresin
Danezët cilësohen si disa nga popujt më të lumtur në botë dhe mesaduket kjo lumturi ka disa pika kyçe, shkruan Albeu.com

Një nga fjalët që në Danimarkë përdoret për të liruar stresin, është ajo ‘Pyt’.

‘Pyt’ cilësohet si ndër fjalët më të popullarizuara daneze. Ajo nuk ka përkthim në gjuhën angleze.

Kjo fjalë është më shumë koncept për të qëndruar i shëndetshëm dhe të përballësh me stresin. /albeu.com/
Shtuar më 03/03/2019, ora 16:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori