Kim Jong Un-i ekzekuton arkitektin e aeroportit, nuk i pëlqeu dizanji

Diktatori i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka dhënë urdhër për një tjetër ekzekutim të pazakontë.

Ai ka urdhëruar që të vritet arkitekti i aeroportit të Phenianit.

Urdhëri është dhënë vetëm e vetëm se Kim-it nuk i ka pëlqyer dizanji, pasi sipas tij, nuk ruante identitetin kombëtar.

Aeroporti pritet që të hapet këtë javë dhe do të ketë fluturime në drejtim të Kinës dhe të Rusisë. /albeu.com/
Shtuar më 29/06/2015, ora 22:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori