Kim Jong Un, ekzekuton ministrin se nuk ishte ulur siç duhet në karrige
Kim Jong Un, lideri suprem i Koresë së Veriut ka urdhëruar ekzekutimin me pushkatim të ministrit të arsimit, Kim Yong-Jin, 63 vjeç pasi nuk ishte ulur siç duhet në karrige gjatë takimit.

“Kim Jong-un ishte në mbledhjen e qeverisë dhe ishte zemëruar pasi Kim Yong-Jin u ul në karrigen e tij ‘me një qëndrim të keq’”.

Kim Yong-Jin ishte denoncuar më herët për sjellje të keqe, kur ai ishte ulur në një tribunë, tha zëdhënësi i ministrisë respektive të Koresë së Jugut, Jeong Joon-hee duke iu referuar parlamentit të Koresë së Veriut./albeu.com/Shtuar më 02/09/2016, ora 15:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori