Shikoni ku banon presidenti më i varfer në botë (FOTO-LAJM)

Ky është Jose Pepe Mujica, Presidenti i Uruguajit, i njohur si Kryetar i Shtetit me i varfër në boterezidencen e tij te banimit. 78-vjeçari është bërë i njohur për shkak të masave drastike që ka marrë për shpenzimet e tij.


Ai është pronar i një Volskwagen të vjetër dhe jeton së bashku me bashkëshorten. Nga rroga e tij ai përfiton vetëm 10 për qind pasi pjesën tjetër ia ka kaluar fondit të bamirësisë për të varfërit

Mujica u zgjodh president në vitin 2010 ndersa në vitin 1960 ai ishte anëtar i një grupi të armatosur. /albeu.com/
Shtuar më 17/05/2013, ora 16:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori