Këto ligje nuk do t'i besoni dot se ekzistojnë (FOTO LAJM)

1.Është e ndaluar të hash biskota ditën e Krishtlindjeve në Britani

Në vitin 1644, Oliver Cromwell ndaloi festimin e Krishtlindjeve, sepse e konsideronte të pamoralshme. Shumë atribute të festës ishin zyrtarisht të ndaluara si përshembull të hash biskota, kështu që atje u ndalua por vetëm në ditën e Krishtlindjeve. Pavarësisht faktit se një ligj i tillë ekziston dhe nuk është shfuqizuar akoma, njerëzit vazhdojnë të hanë biskota në atë ditë feste.
Pëlqej
Ndoshta ju ka ndodhur që kur të ikni në një vend të huaj të haseni me disa rregulla që as i kishit imagjinuar ndonjëherë.

Ligjet ndonjëherë janë vërtet të çuditshme dhe sidomos kur shkon në një vend të huaj dhe nuk i njeh ligjet mund te rrezikosh dënime si burgu apo gjoba.

Prandaj që të informoheni për të paktën disa prej tyre shfletoni galerinë e mësipërme. /albeu.com/
Shtuar më 13/09/2017, ora 17:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori