Këto janë varrezat më të bukura në botë, në një nga to mund të hani qershi (FOTO LAJM)

Varreza Skogskyrkogardenm në Stokholm të Suedisë
Varrezat nuk janë vende për t’u vizituar nga turistët, por ka nga ata që i pëlqejnë t’i shikojnë.

Për të interesuarit, një libër ka përmbledhur varrezat me panoramën më të bukur. Është blogeri i udhëtimit Loren Rhoads ai që ka publikuar librin “199 varrezat që duhet të shikoni përpara se të vdisni”, duke treguar me detaje se çfarë i bën të veçanta këto varreza.

Mes tyre është dhe varreza në Malin Koja të Japonisë, ku 10 000 fenerë ndriçojnë pyllin apo Varreza Kombëtare e Arlingtonit në ShBA, ku pemët e qershisë lulëzojnë në pranverë.
Shtuar më 07/04/2019, ora 18:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori