Këto janë 8 mrekullitë e botës moderne (FOTO LAJM)

Taj Mahal
Ka një dallim të madh mes Shtatë MrekulliveBotës së Lashtë dhe Shtatë MrekulliveBotës moderne. Arsyeja përse ka Shtatë Mrekulli të reja të Botës, është kryesisht sepse të lashtat nuk ekzistojnë më. Shumica e tyre ose u shkatërruan, ose koha i rrënoi.

Kështu që në vitin 2007 u bë një votim për mrekullitë e reja. Piramida e Gizës, një prej mrekullivelashtësisë përmendet në listë vetëm në shenjë nderimi, pasi është e vetmja e lashtë që ka mbijetuar.
Shtuar më 27/05/2019, ora 13:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori